המרכז החרדי להכשרה מקצועית הוקם בשנת תשנ"ו (1996) על מנת לאפשר לגברים ונשים מהציבור החרדי לרכוש מקצוע ולהתפרנס ממנו בכבוד וברווח. כל זאת במסגרת חרדית שבה הלימודים המקצועיים הנם ברמה גבוהה ביותר כמו גם ההקפדה על אוירה תורנית, על ערכי הצניעות ועל מועדי לימודים נוחים בהתאם ללוח השנה היהודי.

רשימת המקצועות הנלמדים במרכז החרדי להכשרה מקצועית הנה ארוכה ומגוונת, ומתעדכנת כל העת על פי השינויים בשוק העבודה הישראלי כאשר המגמה היא להכשיר את הלומדים למקצועות המבוקשים ביותר- בהם סיכויים טובים למצוא עבודה עם סיום לימודיהם.

המרכז החרדי להכשרה מקצועית מפעיל כיום שש שלוחות בירושלים, בני ברק, אשדוד, חיפה, מודיעין עילית ובית שמש בהן קיימים ריכוזים גדולים של ציבור חרדי.

במונחים של שנות לימוד אחוז בעלי ההשכלה בקרב החרדים הוא הגבוה בארץ. בוגרי ישיבות מורגלים בלימודיים עיוניים מופשטים ובכושר התמדה רב, מה שללא ספק מגדיל את סיכוייהם להשלים את לימודיהם המקצועיים בהצלחה רבה. עם זאת המרכז החרדי להכשרה מקצועית שואף לוודא את יכולותיו האישיות של כל תלמיד, לצורך כך עובר כל מועמד מבחן התאמה חיצוני וראיון אישי אשר אחריהם מתקבל כיוון למסלול המתאים ביותר לכישוריו, למאפייני אישיותו ולצרכיו.

מעצם היותו מקום חרדי אין המרכז מסתפק בבדיקת רמת האינטליגנציה של התלמיד. דגש רב מושם גם על התאמתו הרוחנית ועל מחויבותו לכללי התקנון שמטרתם לשמור על הצביון החרדי הייחודי של המרכז.

חלק ניכר מתלמידי 'המרכז החרדי' הנם בעלי משפחות שאינם מסוגלים לשלם שכר לימוד גבוה. כמענה לכך אימץ המרכז מדיניות של קביעת שכר לימוד נמוך בהשוואה למקובל בשוק. כמו"כ פועל המרכז בשיתוף פעולה הדוק אם ארגונים המספקים לעתים קרובות מימון חלקי עד מלא של שכר הלימוד.(קרן קמ"ח, משרד הכלכלה ועוד)

על מנת להבטיח את הרמה המקצועית הגבוהה של ההכשרה הלימודית, מקיים המרכז החרדי התקשרות ושיתוף עם גופים ממשלתיים, כגון משרד הכלכלה, משרד האוצר, לשכת רואי חשבון, מועצת יועצי המס ועוד.

בחלק ממסלולי ההכשרה פועל המרכז החרדי להכשרה מקצועית כמכללה טכנולוגית, בהכרה ובפיקוח של מה"ט (מכון ממשלתי להכשרה בטכנולוגיה ובמדע). מסלולים אלה כוללים: הנדסאי אדריכלות ועיצוב פנים, הנדסה אזרחית וניהול הבניה(הנדסת בניין), הנדסת חשמל, הנדסאי עיצוב תעשייתי, והנדסת תוכנה. בסיום לימודיהם ולאחר הגשה והגנה על פרויקט גמר מוענקת לבוגרים דיפלומה ממשלתית והם נרשמים בפנקס ההנדסאים.

המטרה הסופית של המרכז החרדי להכשרה מקצועית הבוגר או הבוגרת ישתלבו בשוק העבודה. המרכז רואה חשיבות גדולה בנושא ההשמה בעבודה. מאז שנת תשע"ג התפתחה מחלקת ההשמה של "המרכז החרדי" באופן משמעותי,
נבנו מאגרים רבים הכוללים מעסיקים פוטנציאליים בכל תחום ונוצרו קשרים עם אלפי מעסיקים, עשרות מועמדים מופנים מדי חודש למקומות תעסוקה ובחלק משמעותי מתוכם נרשמת השמה מוצלחת.
במקביל, נציגים מכל השלוחות הוכשרו לשמש יועצי השמה, ללוות את התלמידים באופן אישי לקראת סיום לימודיהם ולהעניק להם את הכלים הנכונים להשתלב בשוק העבודה כולל שיווק עצמי יעיל וכתיבת קורות חיים.
במרכז החרדי מקבלים התלמידים את ההכשרה האיכותית ביותר ואת ההכנה וההדרכה לקראת שילובם בשוק התעסוקה בצורה מיטבית באמצעות ליווי צמוד של מחלקת ההשמה בשלבי סיום הלימודים עד להשמתם המוצלחת.
למרכז החרדי כ- 12,000 בוגרים אשר מרביתם עובדים לפרנסתם בתחום אותו רכשו במסגרת לימודיהם במכללה.

מוקד הרשמה ארצי:

כל הזכויות שמורות ל’המרכז החרדי להכשרה מקצועית’

מלאו את הפרטים ונחזור אליכם בהקדם:

ההודעה שלך התקבלה

אנו נבדוק אותה ונחזור אליך בהקדם האפשרי.